Pomocy dla producentów mleka i wieprzowiny

2015-12-28

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel wraz z sekretarzem stanu Jackiem Boguckim przedstawili na dzisiejszej konferencji prasowej propozycję wsparcia finansowego producentów mleka i wieprzowiny. Stosowny projekt rozporządzenia Rady Ministrów został skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych.

- Skorzystaliśmy z możliwości rozwiązań unijnych i wyasygnowaliśmy kwotę ponad 28 mln euro na pomoc dla sektorów mleka i wieprzowiny – poinformował minister Jurgiel.

- W projekcie rozporządzenia  zawarliśmy warunki udzielenia tej pomocy – powiedział sekretarz stanu Jacek Bogucki dodając jednocześnie, że – stawka pomocy dla producentów wieprzowiny nie może być większa niż 70 zł/sztukę, a wsparcie udzielone będzie producentowi, który w dniu 30 września 2015 roku posiadał nie więcej niż 2000 świń.

- Przewidujemy wsparcie producentom mleka, którzy w roku kwotowym 2014/2015 wprowadzili do obrotu mleko w ilości nie mniejszej niż 15000 kg – dodał sekretarz stanu Jacek Bogucki.

Do pobrania:

Informacje o warunkach udzielenia wsparcia - pobierz
projekt rozporządzenia - pobierz
 
 
 
Źródło:http://www.minrol.gov.pl&l&l

<< Powrót

Partnerzy